ÖLÇME VE KONUMLANDIRMA SİSTEMLERİ

Kordil AML Ocanographic, Norbit, Ohmex, Hemisphere sistemlerinin Türkiye distribütörüdür. Aynı zamanda kendi ürün ve üretimi olan harita mühendislik hizmetlerine yönelik batimetrik ölçme sistemleri (KBS), ekskavatör konumlandırma sistemleri (EPS), genel konumlandırma venavigasyon sistemleri (KNP) ve bunun alt bileşenleri olan Dredger Edition, Crane Edition, Barge Edition, Rock Dumping Edition, Railway Edition gibi sistemleri mevcuttur.

Norbit Çoksesışınlı (Multibeam) Akustik Derinlikölçer

Norbit yüksek çözünürlüklü bir Çoksesışınlı Akustik Sonar (Multi Beam Echo Sounder) Sistemidir. Küçük hacmi sayesinde küçük platformlara bile kurulabilen ve kolay taşınabilen bir sistemdir. Hem iç sularda hem de denizlerde kullanımı mümkün olan sistem akranları ile kıyaslandığında çok daha düşük maliyet sağlar. Farklı hassasiyetteki hareket sensörü (IMU) ile sesışını adedine bağlı olarak çeşitli konfigürasyonlara sahiptir.

Hem iç sularda hemde 250 metre derinliğe kadar kullanılabilecek olan iWBMS modeli bir çok uygulama için ziyadesiyle yeterlidir.

norbit

Kordil Batimetri Studio (KBS)

Kordil Batimetri Studio entegre GPS ve Singlebeam Echosounder ile entegre çalışan bir batimetrik ölçme yazılımıdır. Kolay kullanımı ve arayüzü sayesinde bir çok kullancı uzmanlık gerektirmeden rahatlıkla kullanabilmektedir. Yazılım Türkçe ve İngilizce arayüze sahiptir. Sistem, yüksek doğruluk gerektiren çalışmalara uygun olarak geliştirilmiş, ses hızı profili, RTK kotları veya su seviyesi yüksekliği ile çalışabilmeye olanak sağlar.

KNP

Yüksek veri akış hızlarında çalışabilme sayesinde zaman gecikmesi minimize edilmiştir. Yazılıma ait teknik broşürlere alttaki bilgilerden ulaşabilirsiniz.

AML Ses Hızı, İletkenlik, Sıcaklık ve Derinik Sensörleri

Minos X ve Base X cihazları farklı sensörleri seçenek olarak sunan ve çok yüksek doğrulukta ses hızı, derinlik, iletgenlik ve sıcak ölçme kapasitesine sahip sistemlerdir. Oşinografik ölçümler yanısıra, yüksek doğruluklu batimetrik ölçümler için olmasa olmaz bir sistemdir. Her ne kadar singlebeam batimetrik ölçümler için bar-check veya iskandil, kaba işlerde kısmen alternatif olarak kullanılabilir olsa da her türlü mühendislik hesaplamaları için yapılacak olan batimetrik ölçümlerde bu sistemin kullanımı teknik bir zorunluluktur. Çoksesışınlı sistemlerde ise, ses dalgalarının yayılımı tabakalar arasında geçişlerde farklı yollar izlemesi nedeniyle her türünde olmasa olmaz bir cihazdır.


AML Base X

Kordil Navigation Pro

KNP genel amaçlı bir konumlandırma yazılımı olup, duba, gemi, vinç, kazıcı, araba, iş makinesi, traktör ve benzeri araçların konumlandırılmasına yarayan bir yazılımdır. Yazılım sensörlerden gelen tüm verileri zaman parametresi ile beraber kaydederek saklar. Aracın şekli planda detaylı bir şekilde gösterilebilmektedir.


KBS30200 Çift Frekanslı Teksesışınlı Akustik Derinlikölçer

KBS30200 ve KBS200 sistemleri, Kordil tarafından geliştirilen, akıllı sensör ve gömülü sinyal işleme teknolojilerin kullanan tek ve çift frekanslı bütünleşik batimetrik ölçme sistmeleridir. Uygun GPS/GNSS sistemi ile beraber kullanıldığında, su tabanının koordinatlarının elde edilmesi sürecine kadar tüm işlemleri yapar ve yönetir.

#

KBS200 broşürü

Kordil TG05 Tide Gauge

Kordil TG05 Tide Gauge, ihtiyaca binaen geliştirilmiş bir tide gauge sistemi olup, bir yandan ölçümleri kaydederken diğer yandan mesafeden bağımsız olarak veriyi ölçüm noktasına taşıyabilme kapasitesine sahiptir. Sağlamış olduğu

yüksek doğruluk sayesinde hidrografik ölçme işlerinde güvenle kullanılabilecektir.

TG05 Tide Gauge

Hemisphere Vektör GNSS Sistemleri

Hemsiphere GNSS dünyanın önde gelen marine tipi GNSS üreticisi olup sağlamış olduğu geniş ürün yelpazesinin yanı sıra, kendi Atlas uydu düzeltme servisi sayesinde konumsal hassasiyet global olarak 10 santimetreye kadar yükselmiştir. Gemi, iş makineleri, tarım makineleri gibi ağır sanayi ekipman ve araçlarının konumlandırılmasında kullanılabilen vazgeçilmez teknolojik üründürler.

Düşük maliyetli DGPS vektör alıcıları olduğu kadar RTK kapasitesine sahip alıcılar da mevcuttur. Bu sistemler ile yüksek konumsal doğruluk sağlanırken, yüksek doğrulukta dönüklük (semt açısı, gerçek yön) veya yön değerleri de elde edilir. Teknik olarak 2 GPS ile elde edilebilecek sonuçların daha iyisini tek sistem ile elde edebilirsiniz.

Hemisphere GNSS

Ohmex SonarMite BTX OEM

Ohmex SonarMite gerçek anlamda mobil bir echosounder sistemidir. Çok hafif ve küçültülmüş dizaynı sayesinde hemen her türlü ölçme aracına rahatlıkla kurulabilen bir sistemdir. Sistem özellikle sığ suların ölçümünde son derece başarılı olup 75 metreye kadar derinlik ölçebilmektedir. SonarMite'yi farklı yapan ve akranlarına üstünlük kazandıran en önemli özelliği ölçme aracının yüzebileceği tüm derinliklerden cihazın ölçebileceği derinliklere kadar alanlarda doğru ölçüm yapmasıdır. Dolayısıyla acemice kullanımlarda bile sorun yaşamayacağınız bir sistemdir. Kordil Batimetri Studio yazılımı ile beraber güvenle kullanabileceğiniz bir sistemdir.

#

Kordil EPS (Ekskavatör Konumlandırma Sistemi)

Kordil EPS, sofisike ve bütünleşik bir ekskavatör konumlandırma sistemidir. Sistem, ekskavatör üzerinde kurulmuş olan bir set sensör ve GNSS/GPS alıcılarından gelen gerçek zamanlı verilerin anlık olarak işlenmesi neticesinde, ekskavatörün konumu, proje detayları (plan ve profil) ve de mevcut durum eş zamanlı olarak operatör ekranında toplanır. Sistem 3 boyutlu proje verilerini ve mevcut durumu anlık olarak işleyip yalın ve anlaşılır 2 boyutlu olarak (plan ve profil) operatöre sunar. Operatör bu sayede ilave destek almaksızın, sisteme yüklenmiş projeyi uygular.

#

TopoDrone 4 Scight, İnsansız Fotogrametri Hava Aracı

TopoDrone 4 Scigt gerçek anlamda fotogrameti için üretilmiş bir fotogrametrik hava aracıdır. Akranlarına karşı en büyük üstünlüğü, uçuş emniyeti ve de fotogrametriye odaklanmış olmasıdır. Entegre çok yüksek doğruluklu PPK/RTK sistemiyle çoğunlukla yer kontrol noktasına ihtiyaç duyulmaksızın söz konusu hassasiyetleri sağlayabilmektedir. Sistem 100 e yakın benzer ürün incelendikten sonra ülkemize Australya'dan getirtilerek kullanıcılarına sunulmuştur.

Dünyanın En Doğru, Güvenilir, Kolay ve Eksiksiz Fotogrametrik Haritalama Sitemi

Topo Drone 4 Scight